A SUGÁS VENDÉGLŐ ÁTALAKÍTÁS MIATT, IDEIGLENESEN ZÁRVA VAN!!!!
NYÁRIKERT
Forró nyári napokon a cigányzenészeket hallgatva, pihenhetnek a kényelmes férőhellyel rendelkező Sugás nyárikertben.A tömör fából készült bútorok elrendezése elegáns és diszkrét hangulatot ad a kerthelyiségnek.
KUPOLA TEREM
Egy másik helyiség at Kupola terem, ahol a mennyezet középpontjából emelkedik ki egy üvegkupola, mely különleges kinézete mellett előnyös a természetes napfény, valamint a szellőztetés szempontjából. Itt a falak velencei-stukkó eljárassal vannak készítve, mely a padlóvilágítással együtt tökéletes a szűkkörű, hangulatos, modern események megünneplésére. Ez a 90 nm-es, 50 férőhelyes terem ideális üzleti találkozók, szemináriumok, konferenciák, tanfolyamok, csapatépítő találkozók és egyéb rendezvények lebonyolításához.
PROTOKOLL TEREM
Az étterem nagyterméből, két tekintélyes ajtón keresztül nyílik a protokoll terem (ovális terem), itt található egy 24 személyes ovális asztal, egy kristálycsillár és egy régi kristálytükör. Ezt a termet kisebb létszámú magas szintű találkozók, különböző termékbemutatók és egyéb társasági események megszervezéséhez ajánljuk.
Sugas Caffee
Étterem története
A huszadik század elején, mai Sugás étterem helyén egy kis fogadó nyitotta meg kapuit, amely gyorsan hírnevet szerzett magának. Eredeti épületet Korona néven a századelőn Hámori, majd Kónya Antal bérelte, hogy aztán 1916-ban Lusztig Gyula tulajdonába kerüljön, aki 1921-ben átalakítja és új teremmel bővíti. Ivó (kocsma) és vendéglő részlege volt, az udvarban pedig beálló a szekerek és fogatok részére. Lusztig 1925-ben nyitja meg a mai kerthelyiség elődjét, ahol egy 1928-ban készült felvételen középen Lusztig Gyulát látjuk, mögötte balról Székely Lajost, akkor mint pincért, de aki késöbb évtizedekig vezette a vendéglőt. 1928-ban újabb átalakitás következik, Caffe Restaurant néven nyitja meg újra Lusztig a vendéglőt, ahol előbb Bámbó Béla, majd Muszta Feri és zenekara szórakoztatják a vendégeket. A Lusztig vendéglő 1934-ben Bálinth István, majd Pál Ferenc bérlő kezébe kerül Székely Vendéglő néven. Az ötvenes években államositják. 1963-ban történt átalakítása után a terem és a kerthelyiség Székely Lajos iranyítása alatt működött, egészen az 1980-as évekig, majd 1989-ig Székely Lajos fia, Attila vette át, Sugás vendéglő néven.A forradalom után az Eves KFT bérelte a vendéglőt, teljes leromlásáig illetve bezárásáig. A korszerű felújítás 2002-ben kezdődött és 2003-ban folytatódott a ditrói születésű osztrák állampolgár, Fülöp László által, aki megvásárolta és átalakította jelenlegi formájába, majd 2004 április 17-én visszaadta Sepsiszentgyörgynek a megújult formajú, de régi varázsát újraidéző Sugás vendéglőt. |